Tolerancijos dieną mokykloje paminėjo ir 1- 4 klasių mokiniai

Lapkričio 16-ąjąTarptautinė Tolerancijos diena minima nuo 1995 m. UNESCO sprendimu.  Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis –  Tolerancijos dėlionė!

Dėlionės tema reiškia nedideles detales, kurias sujungus į vieną visumą, gauname piešinį ar paveikslą tam tikra tema. Šių metų temą padiktavo išgirsta mintis, jog mūsų visuomenė – kaip dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kurias sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą. Visuomenę sudaro skirtingi žmonės pagal amžių, lytį, socialinę padėtį, išsilavinimą, pažiūras, pomėgius, gyvenimo būdą ir t.t.
Pradinukai pirmiausia aptarė žodžio „tolerancija“ prasmę ir reikšmę. Išsiaiškino, jog žodis „tolerancija“ nėra žodžio „meilė“ ar „gerumas“ sinonimas. Vaikai stengiasi suprasti, jog mus supantys žmonės yra skirtingi išvaizda, požiūriu, tikėjimu, tradicijomis, tačiau mes turime gebėti pripažinti šiuos skirtumus.
Mūsų mokyklos pradinukai nieko nelaukdami kibo į darbus: piešė, kirpo dėlionės detales ir sudėjo bendras Tolerancijos dėliones, kurios papuošė mokyklos foje. Rezultatu džiaugiasi patys mokiniai ir mokytojai.

Socialinė pedagogė Aistė Barčienė