JUNGTINIS PROJEKTAS „PAMOKA KITAIP“

2022 m. birželio 2 d. startavo Vydūno gimnazijos, Vilkyčių ir Juknaičių pagrindinių mokyklų jungtinė  veikla „Juknaičių apylinkių ir Nemuno deltos regioninio parko vaistinių augalų sudėtis ir savybės“, kurioje dalyvavo 1-2 klasių gimnazistai,  9 klasių mokiniai, biologijos, chemijos ir informatikos mokytojai.

Moksleiviai,  dirbdami mišriose pagal Juknaičių dienai skirtą programą, susipažino ir susidraugavo. Chemijos mokytojai pasitelkdami demonstracijos bandymus atskleidė pH tyrimų parametrų priklausomybės nuo temperatūros ir skiedimo  bei sublimacijos proceso esmę. Grupinių darbų pristatymai ir demonstraciniai bandymai buvo filmuojami naudojant specialią kamerą ir Swivl robotą, kad prireikus mokiniai galėtų medžiagą panaudoti pristatymo parengimui. Filmavimams talkino IT inžinierius Povilas Barkauskas.  Projekto dalyviai gyvai susipažino su Juknaičiuose veikiančio verslininkės Ritos Grigalienės liofilizacijos (maisto produktų džiovinimo šalčiu) cecho galimybėmis, ragavo perdirbtus maisto produktus, apžiūrėjo taip paruoštą vaistinį augalą – meškinį česnaką. Sužinojo, kokias maistines savybes išsaugo taip perdirbti produktai ir tai, kad liofilizacijos pagrindas yra sublimacijos procesas. Smalsiausiems verslininkė atskleidė individualaus verslo subtilybes.  Visi dalyviai išbandė Reflectum programėlę, pateikė atžvalgas į Juknaičių dieną projekte.  Labiausia visiems patiko dirbti grupėse. O tai, ką sužinojo, visiems buvo naudinga, kiekvienas įsivertino savo indėlį į darbą grupėje. Buvo smagu!

Chemijos mokytoja Rimutė Pilipavičienė