Juknaičių pagrindinės mokyklos vasaros poilsio stovykla „Smalsučiai“ birželio 16-22 d.

Stovykloje buvo organizuojamos įvairios edukacijos, išvykos, žaidimai,  kuriuose stovyklos dalyviai gilino žinias, ugdė savarankiškumą, kūrybiškumą, iniciatyvumą,  lavino vaizduotę, bendravo ir  kūrė palankų emocinį klimatą su ukrainiečiais. Neformalioje aplinkoje įvairių amžiaus grupių vaikai geriau susipažino vienas su kitu, mažėjo socialinė atskirtis.  Šių metų stovyklos veiklos buvo orientuotos į  gimtojo krašto istoriją, gamtos pažinimą lankant piliakalnius.

Išvykoje į Šilutės r. F. Bajoraičio viešąją biblioteką stovyklautojai dalyvavo viktorinoje-žaidime su „iMo Learn“ kubais, mokėsi įveikti kliūtis ir nugalėti baimę Lazerių kambaryje, apsilankė ir išbandė jėgas interaktyvioje edukacinėje erdvėje prie interaktyvaus stalo, Virtualios realybės PS4 sistemą, programavo bee-bot bitutes. Prie interaktyvaus ekrano žaidė boulingą ir šoko. Vaikščiodami po  miestą susipažino su „Šilutės sekretais“, kurie netradiciškai pasakoja miesto istoriją. Su muziejininku archeologu Mantu Užgaliu aplankė ir sužinojo Šilutės r. Venckų, Vanagių, Žakainių, Pavilnučių,  Sakutėlių piliakalnių atsiradimo istoriją ir pritaikymą lankytojams. Neaplenkė ir Alkakalnio – juknaitiškių pasididžiavimo. Mat tai – aukščiausia viso Šilutės rajono vieta ir vienas iš maždaug 850-ies Lietuvos piliakalnių, kuris yra  33 metrai virš jūros lygio. Susipažino su piliakalnio legendomis, forma,  augmenija. Kūrė laukinių žiedų mozaiką. Su M. Jankaus muziejaus gide L.  Žemguliene aplankė Rambyno apylinkių piliakalnius, Raganų eglę ir išgirdo įdomias jų atsiradimo legendas. Susitikime su  tautodailininku S. Meškausku ir kraštotyros draugijos pirmininke R. Meškauskiene apžiūrėjo medinius dirbinius, žaislus, galvosūkius, prisimatavo Užgavėnių kaukes, žaidė judrius žaidimus, ragavo tradicinius Mažosios Lietuvos margablynius tiesiai iš keptuvės. Stovyklos veiklos aptarimo metu pasidalino patirtais įspūdžiais ir žaidė stalo žaidimus.

Informavo pradinių klasių mokytojos Rasa Urbonavičienė ir Daina Endzelienė