Advento rytas „Gerumo žibintai“ ikimokyklinėse grupėse

Gruodžio mėnesio  pirmomis dienomis ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai salėje prisiminė Advento laikotarpio papročius ir tradicijas. Laikydamiesi visuomenės sveikos centro rekomendacijų,  kiekviena grupė šventinį rytą sutiko  atskiru laiku.  Vaikai šoko  ramius ratelius, žaidimus, deklamavo eilėraštukus, klausėsi pasakojimų. Mokytojos Birutė, Nijolė, Meilė  paaiškino savo  grupių vaikams adventinio vainiko reikšmę, simbolius, skaičiavo žvakes, vardino jų pavadinimus.

Kiekvienos grupės vaikai  puošė didelį, mišku kvepiantį vainiką obuoliais, kankorėžiais, nertomis snaigėmis, žaisliukais.  Laikantis saugumo taisyklių, šventinį rytą pakvietė visus susikaupti uždegta pirmoji vainiko žvakė, o paslapties  ir šviesos kibirkštėlę skleidė kiekvieno mažylio žibintuvėlis, nors ir su elektrine žvakute. Vakare „ Gerumo žibintai „ nušvietė kelią vaikams į namus.

Informaciją pateikė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Meilė Žadeikienė