ERASMUS +

Juknaičių mokiniai ir mokytojai lankėsi Slovakijoje

                  Juknaičių pagrindinė mokykla dalyvauja tarptautiniame Erasmus + projekte  EAT BEST – MOVE MOST – DO BEST. Projekte dalyvauja 5 partnerės šalys: Lietuva, Italija, Turkija, Ispanija ir Slovakija. Kovo 27 dieną mokyklos delegacija: lietuvių kalbos mokytoja Gitana Pociutė, anglų kalbos mokytoja Banga Sabaliauskienė, 7 klasės mokiniai Darius Dargis ir Deimantė Daubarytė, 8 klasės mokinė Dija Krasnovaitė ir 9 klasės mokinys Emilijus Kunšteinas  vyko į Slovakiją

                  Pirmąją vizito dieną Novy Zamky mieste buvome svetingai pasitikti Nabrežna mokykloje, susipažinome su šalių partnerių delegacijomis, pristatėme savo mokyklas ir pasivaikščiojome po gražią, jaukią ir šiuolaikišką  mokyklą. Veiklų mokykloje metu mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę pasimokyti, kaip įtraukti į ugdymo procesą aktyvius mokymo metodus, liaudiškus žaidimus ir kitas mokinių aktyvumą, atmintį, dėmesį lavinančias bei sveiką gyvenimo būdą skatinančias priemones.

                  Daug smagių įspūdžių paliko apsilankymai Nitros mieste ir sostinėje Bratislavoje. Šių išvykų metu aplankyta Nitro pilies katedra, stovinti ant aukštos kalvos, nuo kurios atsiveria visas senojo miesto peizažas, pasivaikščiojome siauromis, gražiomis miestelio gatvelėmis. Bratislavoje sužavėjo Dunojaus ir Moravos upių sankirtoje esančiame slėnyje stūksantys Mergelės pilies griuvėsiai, senamiesčio  architektūra.

                  Vizito metu daug sužinojome apie slovakų švietimo sistemą, tradicijas ir kultūrą, turėjome progą paragauti tradicinių slovakiškų patiekalų ir padiskutuoti apie mokinių sveikos gyvensenos įpročius su skirtingų šalių atstovais. Mokiniai ir mokytojai gilino anglų kalbos gebėjimus, o atsisveikinimo vakarą visi susitikimo dalyviai smagiai praleido vakarą šeimininkų slovakų organizuotoje diskotekoje.

                  Kitas Erasmus+ projekto šalių partnerių susitikimas vyks gegužės 23 -28 dienomis  Juknaičių pagrindinėje mokykloje.

                      Juknaičių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Gitana Pociutė

Erasmus + projekto ,,Eat best – move most – do best“ šalių partnerių susitikimas Turkijoje

Juknaičių pagrindinė mokykla dalyvauja tarptautiniame Erasmus + projekte EAT BEST – MOVE MOST – DO BEST. Projekto partnerės yra 5 šalys: Lietuva, Italija, Turkija, Ispanija ir Slovakija. Spalio 10 dieną mūsų mokyklos delegacija: mokyklos direktorė V. Šimelionienė, logopedė/specialioji pedagogė L. Lazdauskienė ir koordinatorė B. Sabaliauskienė su pirmu 5 dienų vizitu vyko į Turkiją. Nuoroda į pristatymą.

isi projekto dalyviai svetingai buvo sutikti Prf. Dr. Mehmet Saglam Ortaokulu pagrindinėje mokykloje. Mokytojai ir mokiniai aprodė mokyklą, papasakojo kaip ugdymo procesas vyksta Turkijoje.
Konferencijoje visos šalys skaitė pranešimus apie savo mokyklas, šalį ir kaip vykdo projektą mokyklose.
Vykusiose veiklose partneriai nusimatė tolimesnius darbus ir vizitus į kitas šalis, aptarė jau padarytus darbus.
Visa delegacija svečiavosi Ankaros miesto švietimo skyriuje, merijoje. Aplankė Ankaros senamiestį, Pilies muziejų, senąjį Beypazaro miestą, mauzoliejų. Didžiulį įspūdį padarė nuostabaus grožio ir architektūros biblioteka, mečetė. Paragavo turkiškų nacionalinių patiekalų.
Kitas vizitas numatomas Slovakijoje kovo mėnesį. Jame dalyvaus 2 mokytojai ir 4 mokiniai.

Logopedė/specialioji pedagogė L. Lazdauskienė

Erasmus + stendas mokykloje

Mokykla 2020 – 2022 m. dalyvauja tarptautiniame Erasmus + projekte ,,Eat best – move most – do best“. Projektas finansuojamas iš ,,Mokymosi visą gyvenimą“ programos, kurią Lietuvos Respublikoje finansuoja Švietimo paramos fondas.

Projektas ,,Eat best – move most – do best“ yra skirtas mokiniams, mokytojams, tėvams.  Taip pat bendruomenėms ir kitiems asmenims ar institucijoms, kurioms rūpi skatinti sveiką gyvenimo būdą, toleranciją, saugumą, kurios siekia iššūkių ir nuolat ieško įkvėpimo bei noro dalintis projekto patirtimi bei rezultatais.

Spalio 16 – oji – Pasaulinė maisto diena.

Šiai dienai paminėti mokykloje  vyko renginys, kurio metu mokyklos direktorė V. Šimelionienė  ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Šukienė  supažindino mokinius ir mokytojus su tarptautinio Erasmus + projekto  ,, Eat best, move  most, do best“  šalimis partnerėmis, tikslais bei veiklomis.

Kadangi vienas iš projekto tikslų yra susipažinti su šalių partnerių tradicijomis, tai buvo puiki proga pasidomėti maisto kultūra tose šalyse.  5-10 klasių mokiniai gamino 5 projekto šalių partnerių (Ispanijos, Italijos, Turkijos, Slovakijos, Lietuvos) tradicinius valgius.  Vėliau kiekvienos klasės atstovai pristatė pagamintus patiekalus ir pakvietė  jų  paragauti.  

Puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2022-04-12