ERASMUS +

Juknaičių mokiniai ir mokytojai viešėjo Valensijos mieste Ispanijoje

Juknaičių pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai vyko į finalinį tarptautinio Erasmus+ projekto  EAT BEST – MOVE MOST – DO BEST dalyvių susitikimą Ispanijoje. Nuostabaus grožio Valensijos mieste susitiko 5 partnerės šalys: Lietuva, Italija, Turkija, Ispanija ir Slovakija. Lietuvos delegaciją sudarė Juknaičių pagrindinės mokyklos direktorė Violeta Šimelionienė, anglų kalbos mokytoja Banga Sabaliauskienė, istorijos mokytoja Iveta Timofejeva, pradinių klasių mokytoja Birutė Verbuvienė, socialinė pedagogė Daina Magdušauskaitė, 6 klasės mokinės Gabija Daubarytė ir Milana Misiūtė bei 8 klasės mokinės Gabrielė Bačiulytė ir Aistė Mauricaitė. 

 Į Valensiją atskridome šeštadienį, tad sekmadienį turėjome laisvą ir galėjome apžiūrėti miestą. Sėdome į metro ir išlipome pačioje Valensijos širdyje – senamiestyje. Nesitikėjome, kad pataikysime  į vieną iš svarbiausių visų metų festivalių, švenčiamą kovo mėnesį – tai Valensijos „Las Fallas“, kuris nuo 2016 metų yra įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Šiemet festivalis vyko kovo 1-20 dienomis. Jo metu Valensijos miesto gatvės yra uždaromos, eismas sustabdomas, kad  būtų galima mėgautis įspūdingu  pirotechnikos šou „mascletá“. Festivalio metu gatvės yra užpildomos milžiniško dydžio kartoninėmis-medinėmis skulptūromis, su ironija vaizduojančiomis šių dienų aktualijas, kurios yra sudeginamos besibaigiant šiam festivaliui.

                      Pirmąją vizito dieną mokykloje Colegio Pio XII po svetingo sutikimo susipažinome su šalių partnerių delegacijomis, ispanų mokiniai ir mokytojai aprodė mokyklą, sveikino tautiniais šokiais ir dovanomis. Tuomet vykome susipažinti su miesto meru Joan Ribó. Merija yra centrinėje Ayuntamiento aikštėje miesto rotušės pastate – ypatingai gražioje Valensijos vietoje, kurią supa įspūdingos architektūros pastatai ir fontanas. Įteikę  merui dovanas iš Lietuvos, susiskirstėme nedidelėmis  grupelėmis, gavome ispanų mokinius – gidus ir leidomės į turą po senamiesčio įžymiąsias vietas. Viena iš jų – Reina aikštė, kuri yra viena iš žinomiausių ir lankomiausių ne tik Valensijoje, bet visoje šalyje. Jos pavadinimas reiškia Karalienės aikštė, todėl joje galima pamatyti supančią prabangą ir didingumą. Aikštėje stovi katedra, Mikalet bokštas. Dar viena –  Redonda aikštė, kurios pavadinimas apibūdina jos formą – apvali. Ji iš visų pusių apsupta siauromis gatvelėmis. Bei Valensijos širdis – Virgen aikštė. Turgaus, traukinių stoties, koridos ir daugybė kitų nuostabaus grožio pastatų privertė žavėtis pasakišku Valensijos  grožiu.

                      Antrąją dieną veiklos vyko mokykloje: išklausėme seminarą apie sveiką mitybą,  pristatėme mūsų mokyklos mokinių sveikos gyvensenos įpročius, dalinomės tradicinių patiekalų receptais, gaminome maistą, buvome vaišinami tradiciniu patiekalu paelija. Vakare mokiniai svečiavosi ispanų šeimose.

                      Trečioji diena prabėgo įspūdingame  Valensijos Menų ir mokslų mieste – tai didelis penkių statinių  moderniosios architektūros kompleksas. Mes lankėmės mokslo muziejuje, kino teatre, planetariume bei okeanografijos parke (jūrų muziejuje). Mokiniams didžiausią įspūdį paliko 5D filmas ir delfinų šou.

                      Ketvirtosios dienos ryte projekto dalyviai rinkosi sportuoti miesto stadione. Vėliau išvykome į El Palmar miestelį, kur Albuferos gamtos parke plaukiojome laivu po ežerą ir vietiniame restorane stebėjome paelijos gaminimo procesą bei buvome vaišinami ja. Na, o vakare moksleivių džiaugsmui mokykloje vyko diskoteka.

                      Paskutinė projekto diena prasidėjo užduotimi mokinių komandoms –Valensijos senamiesčio turguje buvo skaičiuojamos sveikų patiekalų gaminimo sąmatos. Stebino turgaus produktų gausa ir įvairovė. Vėliau vyko projekto sertifikatų teikimo vizito dalyviams ceremonija mokykloje bei atsisveikinimo pietūs.

                      Vizito metu turėjome galimybę su skirtingų šalių atstovais padiskutuoti apie mokinių sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo įpročius, daug sužinoti, patirti naujų įspūdžių bei pagilinti anglų kalbos gebėjimus. Susipažinome su ispanų švietimo sistemos ypatumais, kultūra, tradicijomis, ragavome tradicinius ispaniškus patiekalus.

                          Juknaičių pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Daina Magdušauskaitė

Erasmus + ,,Eat best – move most – do best“ MOBILITY IN LITHUANIA 23. May – 27. May 2022

https://drive.google.com/drive/folders/1ZqDckGNPwPgGkNFFder5Q8gUw4BkUGV6?usp=sharing

Juknaičių mokiniai ir mokytojai lankėsi Italijoje

                  Juknaičių pagrindinė mokykla dalyvauja tarptautiniame Erasmus + projekte  EAT BEST – MOVE MOST – DO BEST. Projekte dalyvauja 5 partnerės šalys: Lietuva, Italija, Turkija, Ispanija ir Slovakija. Spalio 21 dieną mokyklos delegacija: muzikos mokytoja Jūratė Šukienė, anglų kalbos mokytoja Banga Sabaliauskienė, 6 klasės mokinė Urtė Urniežiūtė, 7 klasės mokinė Anetė Žulkutė, 8 klasės mokinės Rusnė Ruzgutė ir Džiuga Sidaravičiūtė vyko į pietryčių Italijos miestą Čerinjolą

Pirmąją vizito dieną  buvome svetingai pasitikti Čerinjolos ,,Di Vittorio – Padre Pio“ mokykloje, susipažinome su šalių partnerių delegacijomis, pasivaikščiojome po pradinės ir pagrindinės mokyklos pastatus. Mokiniai iš įvairių šalių susidraugavo žaisdami žaidimus sporto salėje bei mokyklos stadione. Vėliau vykome į pažintinę ekskursiją po Čerinjolos senamiestį, kuriame mokinių komandos ieškojo istorinių  lobių. Svečius sužavėjo gražuolė miesto katedra. Turiningą dieną vainikavo ledų degustacija itališkų ledų ,,Perrucci“ gaminimo įmonėje.

                        Antrąją dieną projekte dalyvaujančių šalių delegacijos lankėsi Čerinjolos merijoje, kur apsikeitė atminimo dovanomis. Sočiai papietavę vykome aplankyti Del Monte pilies Andrijos mieste. Neišdildomų ispūdžių paliko ne tik 13 amžių menanti įspūdinga pilis, bet ir vaizdas, atsiveriantis nuo pilies kalvos. Taip pat aplankėme Adrijos jūros pakrantę, kurioje akį traukė krabai, įvairiausios kriauklės ir, žinoma, palmių alėja.

                       Trečiąją vizito dieną mokinių komandos kūrė plakatus, skirtus balandžio 6 d. švenčiamai Pasaulinei sporto dienai. Džiugu, kad Lietuvos ir Italijos mokinių jungtinės komandos plakatas buvo išrinktas geriausiu. Vėliau sekė kiekvienos šalies mokinių fiziškai aktyvių veiklų ugdymo procese pristatymas. Sužinojome, kokios fizinio ugdymo pamokos, fizinio aktyvumo veiklos, sporto šakos propaguojamos projekto dalyvių šalyse.  Po įdomios ekskursijos Druskos muziejuje bei didžiausios Europoje figos lankymo, smagiai vakarieniavome gardaus itališko maisto ir įžymybių nuotraukų pilname Holyvudo bare.

Ketvirtoji diena buvo kupina įsimenančių ekskursijų. Vykome į Bari miestą. Ten, lydimi smagaus gido, vaikščiojome senamiesčio gatvelėmis, stebėjome, kaip gaminami makaronai, aplankėme miesto pilį, Švento Nikolo katedrą, įspūdingą pakrantę. Po pietų vykome į kerintį Alberobello miestą, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, nes išsiskiria unikalia architektūra. Apie 1000 tradicinių trullo namukų: vienaukščių, apskritų arba kvadratinių pastatų, dengtų kūginiais akmeninių plytelių stogais, priminė stebuklingą pasakų pasaulį.

Paskutinė penktoji vizito diena prasidėjo seminaru apie sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo naudą. Vėliau sekė sertifikatų teikimo vizito dalyviams ceremonija bei atsisveikinimo pietūs.

           Vizito metu daug sužinojome apie italų švietimo sistemą, tradicijas ir kultūrą, turėjome progą paragauti tradicinių itališkų patiekalų ir padiskutuoti apie mokinių sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo įpročius su skirtingų šalių atstovais, gilinti anglų kalbos gebėjimus.

            Penktasis Erasmus+ projekto šalių partnerių susitikimas vyks 2022 m. kovo 6-10 dienomis  Ispanijos mieste Valensijoje.

                      Juknaičių pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja Jūratė Šukienė

Mankšta, skirta ,,Europos judrumo savaitei“

2022-09-21 Juknaičių pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai rinkosi bendrai mankštai. Smagiai sportavo nuo pirmoko iki dešimtoko. Mankštą skirtą „Europos judrumo savaitei“ vedė fizinio ugdymo mokytoja Austėja Ačiūtė ir visuomenės sveikatos specialistė Vilma Krasnova.

Tarptautinio Erasmus+ projekto,,Eat best – move most – do best“ dalyvių susitikimas Juknaičiuose

Gegužės 23-27 dienomis Juknaičių pagrindinėje mokykloje vyko tarptautinio Erasmus+ projekto ,,Eat best – move most – do best“ dalyvių susitikimas. Projekte dalyvauja 5 partnerės šalys: Lietuva, Italija, Turkija, Ispanija ir Slovakija. Tai jau trečiasis projekto dalyvių susitikimas. Pirmasis įvyko rudenį Turkijoje, antrasis – kovo pabaigoje Slovakijoje.

                      Projektas ,,Eat best – move most – do best“ yra skirtas mokiniams, mokytojams, tėvams.  Taip pat bendruomenėms ir kitiems asmenims ar institucijoms, kurioms rūpi skatinti sveiką gyvenimo būdą, toleranciją, saugumą, kurios siekia iššūkių ir nuolat ieško įkvėpimo bei noro dalintis projekto patirtimi bei rezultatais. Pagrindinis projekto tikslas yra susipažinti su šalių partnerių kultūra ir tradicijomis, ypač sveikos gyvensenos ugdymo ir puoselėjimo srityse.

                      Pirmąją vizito dieną mokiniai ir mokytojai pristatė savo mokyklas, vėliau kiekvienos šalies atstovai supažindino su tradicinio patiekalo gamybos procesu. Po pietų mokinių komandos dalyvavo praktinėje veikloje, kurios metu gamino sveikus užkandžius, o vėliau vyko šių užkandžių degustacija. Vakare projekto dalyviai turėjo galimybę dalyvauti Šilutės miesto apžvalginėje ekskursijoje.

                      Geriausias emocijas ir gausiausius įspūdžius šalių delegacijos patyrė dviejose išvykose. Antradienį buvo aplankyta Palanga ir Klaipėda. Šių išvykų metu mokiniai ir mokytojai dalyvavo orientaciniame žaidime Palangos mieste, pasivaikščiojo pajūriu, aplankė gražiausias Klaipėdos senamiesčio vietas. Trečiadienį laivu keliavo į Lietuvos perlu vadinamą Nidą. Ten svečius pasitiko gidė, kuri papasakojo apie Kuršių nerijos praeitį ir dabartį, mokiniai ir mokytojai kopė į Parnidžio kopą ir pasivaikščiojo pamariu.

                      Ketvirtąją vizito dieną projekto dalyviai įsijungė į šeštąjį kartą mokykloje vykstantį respublikinį chorų festivalį ,,Mes – Pamario vaikai“. Italijos ir Turkijos mokiniai kartu su mokytojais dainavo savo gimtosiomis kalbomis ir sulaukė audringo žiūrovų palaikymo. Antrąją dienos pusę visi šalių partnerių atstovai išbandė savo fizinį pajėgumą dalyvaudami įvairiose sportinėse veiklose.

                      Paskutiniąją projekto dieną vyko eTwinning seminaras, kurį vedė konsultantė Nomeda Vykertienė. Ji supažindino su eTwinning platformos naudojimosi galimybėmis ir įrankiais. Susitikimą vainikavo sertifikatų įteikimo ceremonija ir draugiškas bei šiltas vizito aptarimas prie kavos puodelio. Visi susitikimo dalyviai džiaugėsi gražia ir žalia Lietuvos gamta, švariomis miestų gatvėmis, šiltais ir nuoširdžiais žmonėmis, džiaugėsi įsigiję naujų draugų, patyrę neišdildomų įspūdžių bei turėję galimybę pagilinti ne tik kultūrines žinias, bet ir anglų kalbos gebėjimus.

                      Kitas projekto šalių partnerių susitikimas vyks rudenį Italijoje, o baigiamasis susitikimas- 2023 m. pavasarį Ispanijoje.

                                                                  Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Pociutė

Juknaičių mokiniai ir mokytojai lankėsi Slovakijoje

                  Juknaičių pagrindinė mokykla dalyvauja tarptautiniame Erasmus + projekte  EAT BEST – MOVE MOST – DO BEST. Projekte dalyvauja 5 partnerės šalys: Lietuva, Italija, Turkija, Ispanija ir Slovakija. Kovo 27 dieną mokyklos delegacija: lietuvių kalbos mokytoja Gitana Pociutė, anglų kalbos mokytoja Banga Sabaliauskienė, 7 klasės mokiniai Darius Dargis ir Deimantė Daubarytė, 8 klasės mokinė Dija Krasnovaitė ir 9 klasės mokinys Emilijus Kunšteinas  vyko į Slovakiją

                  Pirmąją vizito dieną Novy Zamky mieste buvome svetingai pasitikti Nabrežna mokykloje, susipažinome su šalių partnerių delegacijomis, pristatėme savo mokyklas ir pasivaikščiojome po gražią, jaukią ir šiuolaikišką  mokyklą. Veiklų mokykloje metu mokiniai ir mokytojai turėjo galimybę pasimokyti, kaip įtraukti į ugdymo procesą aktyvius mokymo metodus, liaudiškus žaidimus ir kitas mokinių aktyvumą, atmintį, dėmesį lavinančias bei sveiką gyvenimo būdą skatinančias priemones.

                  Daug smagių įspūdžių paliko apsilankymai Nitros mieste ir sostinėje Bratislavoje. Šių išvykų metu aplankyta Nitro pilies katedra, stovinti ant aukštos kalvos, nuo kurios atsiveria visas senojo miesto peizažas, pasivaikščiojome siauromis, gražiomis miestelio gatvelėmis. Bratislavoje sužavėjo Dunojaus ir Moravos upių sankirtoje esančiame slėnyje stūksantys Mergelės pilies griuvėsiai, senamiesčio  architektūra.

                  Vizito metu daug sužinojome apie slovakų švietimo sistemą, tradicijas ir kultūrą, turėjome progą paragauti tradicinių slovakiškų patiekalų ir padiskutuoti apie mokinių sveikos gyvensenos įpročius su skirtingų šalių atstovais. Mokiniai ir mokytojai gilino anglų kalbos gebėjimus, o atsisveikinimo vakarą visi susitikimo dalyviai smagiai praleido vakarą šeimininkų slovakų organizuotoje diskotekoje.

                  Kitas Erasmus+ projekto šalių partnerių susitikimas vyks gegužės 23 -28 dienomis  Juknaičių pagrindinėje mokykloje.

                      Juknaičių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Gitana Pociutė

Erasmus + projekto ,,Eat best – move most – do best“ šalių partnerių susitikimas Turkijoje

Juknaičių pagrindinė mokykla dalyvauja tarptautiniame Erasmus + projekte EAT BEST – MOVE MOST – DO BEST. Projekto partnerės yra 5 šalys: Lietuva, Italija, Turkija, Ispanija ir Slovakija. Spalio 10 dieną mūsų mokyklos delegacija: mokyklos direktorė V. Šimelionienė, logopedė/specialioji pedagogė L. Lazdauskienė ir koordinatorė B. Sabaliauskienė su pirmu 5 dienų vizitu vyko į Turkiją. Nuoroda į pristatymą.

isi projekto dalyviai svetingai buvo sutikti Prf. Dr. Mehmet Saglam Ortaokulu pagrindinėje mokykloje. Mokytojai ir mokiniai aprodė mokyklą, papasakojo kaip ugdymo procesas vyksta Turkijoje.
Konferencijoje visos šalys skaitė pranešimus apie savo mokyklas, šalį ir kaip vykdo projektą mokyklose.
Vykusiose veiklose partneriai nusimatė tolimesnius darbus ir vizitus į kitas šalis, aptarė jau padarytus darbus.
Visa delegacija svečiavosi Ankaros miesto švietimo skyriuje, merijoje. Aplankė Ankaros senamiestį, Pilies muziejų, senąjį Beypazaro miestą, mauzoliejų. Didžiulį įspūdį padarė nuostabaus grožio ir architektūros biblioteka, mečetė. Paragavo turkiškų nacionalinių patiekalų.
Kitas vizitas numatomas Slovakijoje kovo mėnesį. Jame dalyvaus 2 mokytojai ir 4 mokiniai.

Logopedė/specialioji pedagogė L. Lazdauskienė

Erasmus + stendas mokykloje

Mokykla 2020 – 2022 m. dalyvauja tarptautiniame Erasmus + projekte ,,Eat best – move most – do best“. Projektas finansuojamas iš ,,Mokymosi visą gyvenimą“ programos, kurią Lietuvos Respublikoje finansuoja Švietimo paramos fondas.

Projektas ,,Eat best – move most – do best“ yra skirtas mokiniams, mokytojams, tėvams.  Taip pat bendruomenėms ir kitiems asmenims ar institucijoms, kurioms rūpi skatinti sveiką gyvenimo būdą, toleranciją, saugumą, kurios siekia iššūkių ir nuolat ieško įkvėpimo bei noro dalintis projekto patirtimi bei rezultatais.

Spalio 16 – oji – Pasaulinė maisto diena.

Šiai dienai paminėti mokykloje  vyko renginys, kurio metu mokyklos direktorė V. Šimelionienė  ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui J. Šukienė  supažindino mokinius ir mokytojus su tarptautinio Erasmus + projekto  ,, Eat best, move  most, do best“  šalimis partnerėmis, tikslais bei veiklomis.

Kadangi vienas iš projekto tikslų yra susipažinti su šalių partnerių tradicijomis, tai buvo puiki proga pasidomėti maisto kultūra tose šalyse.  5-10 klasių mokiniai gamino 5 projekto šalių partnerių (Ispanijos, Italijos, Turkijos, Slovakijos, Lietuvos) tradicinius valgius.  Vėliau kiekvienos klasės atstovai pristatė pagamintus patiekalus ir pakvietė  jų  paragauti.  

Puslapis paskutinį kartą atnaujintas: 2022-09-12