PAŽINK MOKSLĄ KITAIP

2022 m. birželio 7 d. Juknaičių pagrindinės mokyklos 8 klasės mokiniai lankėsi Šilutės hidrometeorologijos automatizuotoje stotyje ir domėjosi tyrimų veiklos sritimi  – duomenų rinkimu.  Apie tai mokiniams papasakojo ir parodė kaip praktiškai renkami duomenys Šilutės hidrometeorologijos  stoties vadovas Igor Osadčij.

Jis paaiškino, kad meteorologija – vienas  iš mokslų, tiriančių žemės atmosferą ir joje vykstančius procesus.  Supažindino moksleivius, kaip ir kokiais prietaisais nustatomas kritulių kiekis, šalnos stiprumas, žemės paviršiaus ir giluminė temperatūros, iškrintančio sniego kiekis, kokiais įtaisais stebimi žaibai, matuojami aukščiai iki debesų. Aštuntokai  teiravosi, kaip tapti hidrometeorologijos žinovu, ar gali vienas žmogus dirbti hidrologu, sinoptiku ir klimatologu. Drauge su mokytoja Rimute Pilipavičiene išsiaiškino, kur ir kaip pateikiami, kokį kelią nueina  surinkti prietaisų rodmenys į Lietuvos ir Pasaulio meteorologijos ir hidrologijos duomenų bankus, kur būtent surinktų duomenų  pagrindu daromos orų, klimato, vandens telkinių vandeningumo kaitos prognozės. Mokiniai buvo dėmesingi, visiems buvo įdomu, patiko mokytis neįprastoje  aplinkoje, kur aiškinimo vaizdinės priemonės yra tikri prietaisai, o ne tik jų modeliai.

Chemijos mokytoja Rimutė Pilipavičienė