Priešmokyklinukai H.Šojaus muziejuje

Priešmokyklinės „Saulutės“ grupės vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime ,,Ką grūdelis pasakoja”, kuris vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejuje.

Užsiėmimo metu vaikai sužinojo apie ilgą ir sudėtingą grūdo kelią iki duonos kepalo ant stalo, kokius darbus reikėjo atlikti ir kokie tradiciniai įrankiai buvo naudojami auginant rugius, kviečius, kepant duoną bei pyragus. Visus nustebino ne tik saviti darbo įrankių pavadinimai, bet ir unikalus tradicinių darbų pobūdis. Vaikai išsiaiškino ir patys išmėgino, kaip malti grūdus rankinėmis girnomis, grūsti juos piestoje, kaip naudotis spragilais, ir turėjo galimybę įsitikinti, jog kuliant javus darbo ritmą išlaikyti padeda rimuoti tekstai, o malant grūdus girnomis darbą palengvina liaudies dainų melodijos.

Kiekviena išvyka, edukacija, ar pasivaikščiojimas už darželio ribų, ugdo vaikų savarankiškumą, gebėjimą bendrauti, žingeidumą ir meilę savo kraštui.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Birutė Toleikienė