Išvyka į Klaipėdos Jūrų muziejų

Balandžio 25 d., su mokyklos 3-8 klasių mokiniais, vykome į Klaipėdos Jūrų muziejų. Muziejuje vyko edukacija vaikams „Jūrų dugnas“.

“. Edukacijos dalyviai per pojūčius (klausos, regos, lietimo) pažino, kas sudaro jūros dugną, kokie gali būti dugno paviršiai, pamatė kad jūros dugnas yra skirtingų rūšių gyvūnų buveinių vieta. Edukacijos dalyviai pirmiausia trumpai susipažino su naro reikmenimis ir naro veikla. Po to kartu su edukatoriumi keliavome į muziejų atrasti, pamatyti, paliesti ir patirti gyvus jūros dugno eksponatus, minkštuosius ir kietuosius koralus, ir  tuo pačiu taktiliniu būdu pajusti liečiamus eksponatus – jūros dugno gyvūnų atliekas ir kriaukles. Lytėjimo, regos ir klausos pojūčių kombinacija padėjo vaikams įsisavinti informaciją ir grįžus į edukacinę klasę patiems kurti jūros dugną. Praktinės kūrybinės užduoties metu dalyviai, kartodami Akvariume matytą, girdėtą ir pajaustą informaciją sukūrė savo jūros dugnus. Edukacijoje buvo naudojami specialiai edukacijai sukurti akvariumai, ir natūralūs lietimui pavaldūs eksponatai (koralai, akmenys, kriauklės, jūrų žvaigždės), natūralios gamtos medžiagos. Užsiėmimo metu vaikai išlaisvino savo kūrybiškumą ir dirbo grupėse. Patyriminė veikla padėjo ne tik įtvirtinti įgytas žinias, bet kartu stimuliavo ir sensorinius pojūčius. Po edukacijos keliavome į Jūrų muziejų, stebėjome įvairias žuvis, jūrų liūtus, milžiniškus eršketus, delfinus ir kitus gamtos stebuklus. Galime tik pasidžiaugti vaikais, kurie buvo kantrūs, smalsūs ir labai susidomėję.

Psichologė Aušra Užkuraitienė, specialioji pedagogė Lina Lazdauskienė